pondělí 28. září 2020

Škodovky v Luštěnicích podruhé

Tak, a byli jsme tam zase. V Luštěnicích. Paka vybouchla, tak jsme dorazili na možná poslední letošní závody.
Vzal jsem sebou syna, bo můj mitfára odpočíval v práci. Přijeli skoro stejní závodníci jak před 14 dny, tak se čekalo podobné pořadí. Minule ale několik týmů zajelo výrazně pod své možnosti, tak jsem nečekal že obhájíme 3. místo.
Napřed se ale jely makety. A6 červené Porsche 917 jsem si trochu opravil po posledních závodních karambolech, dal jsem i nového pilota a vytiskl jsem si nový kryt motoru. Držel jsem se od začátku na 3. místě, pak jsem zabral a dostal se před Láďu Bezruče na druhé místo,. No a pak jsem pokazil černou drážku a Láďa si mě poslední dvě jízdy pohlídal. Pěkný souboj. (potřebuju nový motor..)
V A2 mám nejlepší poměr rychlost modelu vs. ruce ze zbytku startovního pole (kromě promotéra), tak ty druhé místa teď sbírám suverénně.
Následoval trénink škodovek přerušený schůzí, no spíše debatním kroužkem. Velmi nesměroplatně jsme si odhlasovali zmrazení vývoje podvozků na škodovky na asi 3 roky. Pak jsem ještě chtěli doplnit kalendář na příští rok, ale tady myslím bude dobré počkat do února, do prvního závodu nové sezóny. Pokud se nepojede v ČB, pokud tedy zavřou tu Hardtmuthovu vilu, zkusíme Brno. Ale to je už za 3 týdny a Plukovník má s námi jiné záměry (Nebude von po odměňování Zé-Manem generál?). Taky jsme ješte upravili startovné pro příští rok.

Škodovky začali nejlépe Flasig/Vosička ve skupině B, Pavel vyhrál minule s Jirkou Karlíkem, teď svůj výkon zopakovali téměř na metr přesně.  Johnny a Frankie naladili auto slušně (trénovali asi do 4 do rána) ale nakonec celkově jen 4. místo. V B skupině ještě zazářili Kalhous s Ládou Bezručem, najeli o 15 kol víc než minule a mě se hned udělalo nevolno..
Nastoupil jsem na bílou a pokazil co se dalo. Pak jsem se uklidnil na červené a na zelené už jsem najel to co jsem měl plánu. Dal jsem to synovi ať to zachrání.. Dostal se MickeyMousovi na půl kola, ale ten zabral a kontroloval si pozici před námi. Oba týmy se tak vyhoupli před Láďu s Romanem.
Zajímavější než souboj o páté místo byl ale souboj o vítězství. Tam vedli sice od začátku Esa H+R ale Mára s RoMo jim stačili. Po šesté jízdě byl tedy náskok 4 kola, a zdálo se to rozhodnuté, ale poslední dvě drážky byli famózní, Mára jezdil  pod 6,8. Ty časy ze spytechu nelžou. Kdyby byl závod o 2-3 minuty delší.. Moc pěkné.