pondělí 17. prosince 2018

Honda 2018 Luštěnice

Celý průběh posledního závodu ovlivnila zásadní událost : otevře Mouse své chorošné autíško bez klíče nebo ne? Závod vlastně nikdo nesledoval...

Nicméně pár postřehů je tu: jak je v Luštěnicích už zvykem, trénink se v pátek protáhne hodně přes půlnoc a bar nezavírá a tak mnozí poslední drink už zajídali hemenexem.. Já jsem našel svoje špunty do uší, tak musím říct, že jsem spal. No, tak nějak..

Na závod jsme připravili pouze jeden typ kol, od Guga takové hadice, v Brně jsem na nich jeli 3 jízdy a dobré to bylo. Motory jsem nachystal 4 a žádný vlastně nejel tak jak jsem si představoval, takže jsem si vybrali dva co nejmíň drnčeli a moc netrénovali. V tréninku to dávalo s hodně čokama 5,5sec tak to nebylo tak špatné. Dokonce jsem tam nechal závaží na předku, co jsem měl v Brně na Omegu, aby nás esíčko na červené nepřekvapilo, ale v závodě to moc nepomohlo..

Ve skupině D řádili Otíci, útočili na dálku na pozice do první osmičky, senior opět porazil juniora a nakonec vybojoval 8 místo. Souboj žen vyhrála Tereza, o 9 kol porazila námořníkovu Moniku.
Ve skupině C jsem nastoupil já s cílem vyhrát skupinu, což se mi podařilo vloni. Ale to jsem měl 6 pastorek a držel auto na 95% trati naplno. Dal jsem si tedy letos 7/44 a neudělal dobře, byl jsem 3x na zemi, trefil jsem Míru V. do choulostivých partií a nakonec oholil převod. Jel jsem ale hlavně proto, abych nachystal kola synovi na optimální světlost do závodu. První pár jsem sundal po 4 jízdě a další 3,5 jízdy zahříval druhý pár. Po rozbití převodu už jsem nechtěl riskovat rozbití kol a odstoupil jsem, což mě i tak stačilo na krásné 28. místo, hned za berlínským námořníkem..
Celkově jsem skončil 29. jako jezdec s nejvíce pomocnými body - 100 pb !! to je jistě rekord, aspoň něco..
Skupinu C vyhrál Jirka Počekajlo, který famózním závěrem porazil Tomáše Šenu.
Ve skupině B jsem zasáhl do průběhu závodu jako nasazovač. Ve třetí jízdě přede mnou vypadl Pavel Fla., ve snaze ho rychle nasadit - je to domácí - jsem šupl do dráhy zrovna, když projížděl vedle jedoucí Roman Kal. a škobrtl si o něj a vypadl na rovině. Tam ho sestřelil za ním jedoucí JMS a Roman šel pro nový převod a JMS si téměř ustřelil držák vodítka, takže do konce závodu už jen padal a padal a padal..
Může za to samozřejmě Pavel, jako domácí nemá nárok padat..
Synovi jsem dal do druhé jízdy moje kola, ale stejně trvalo půl jízdy než se chytly, ale najel na červené 73 a nebylo to zlé. Na 5 jízdu jsme dali moji druhou sadu a zase trvalo půl jízdy, než se ty kola dostali do provozu. Nakonec lepší nájezd než vloni s 6/42, ale jen o 5 kol a jednu pozici celkově.
Skupinu vyhrál Pavel před Didem, který dostal na poslední 3 jízdy nový motor a tak Romana o dvě kola porazil.
Ve skupině A se rozhodovalo o celkovém vítězi a jelikož Amatér, do tohoto závodu vedoucí se nezúčastnil , měl Frankie usnadněnou pozici. Tu si ale zkomplikoval ve 3. jízdě kde ztratil tak 13 kol a chvilku to vypadalo, že nebude mít ani 11. místo a 5 bodů co by byl titul. Pak se malinko zvedl a doskákal 7. Ale kdyby Amatér nepokazil závěr závodu v Brně, kde vedl o 3 kola a jel na nejlepší drážce, byl by mistrem on.
Souboj o vítězství tak svedli bratři v triku se stejnými auty R + H. Rozdíly byli +-kolo až do 6 jízdy kdy Járečkovi odešel motůrek. Dal si nový, ale něco mu tam nefungovalo správně, a ztratil 20 kol a 2 místo. V poslední jízdě ale pozici vybojoval zpět, před skvěle jedoucím Johnym. Láďa dokroužil v klidu na rekord 647 kol a taky tam má lap 5,103, což ani v tréninku nikdo nedal.